1

Seagate Exos X16: pierwszy dysk twardy o pojemności 16TB!

Dyski Exos X16 to urządzenia klasy korporacyjnej. Zostały zaprojektowane z myślą o środowiskach, które charakteryzują się bardzo rygorystycznymi obciążeniami roboczymi. Ponadto pojemność 16 TB gwarantuje niezawodność w projektach wymagających dużej wydajności. Więcej o dyskach twardych Exos X16 w dalszej części materiału!

Seagate poleca dyski Exos jako rozwiązanie do serwerów, systemów pamięci masowej a także systemów NAS. Jednak to nie wszystko – każdy dysk twardy może zostać odpowiednio dopasowany do specyfiki danego środowiska.


Nowoczesne i skalowalne

Seria dysków twardych od Seagate wyróżnia się na tle innych kilkoma atrybutami. Zgodnie z informacjami podawanymi przez producenta seria Exos X16:

  • przechowuje do 12,8 PB w szafie 42U rack w oparciu o technologię dysku z helem (przypominamy, że o technologii helowej wspominaliśmy już w jednym z naszych materiałów)
  • wiodąca średnia szybkość transferu danych: 261 MB/s
  • współczynnik losowego zapisu na poziomie 440 operacji we/wy na sekundę uproszczone formatowanie za sprawą technologii FastFormat™
  • niższy całkowity koszt posiadania dzięki niewielkiej wadze 670 g i 0,31 W/TB zużytej energii
  • pojemność rzędu 550 TB/rok – 10 razy wyższy wskaźnik obciążenia pracą niż w dyskach stacjonarnych
  • technologia szyfrowania Seagate Secure

Seagate Secure– nowoczesne rozwiązanie z zakresu bezpieczeństwa i ochrony danych

Coraz więcej mówi się o znaczeniu danych oraz o ich wartości i szeroko pojętej ochronie, dlatego Seagate opracował autorską technologię, dzięki której wszystkie pliki są szyfrowane na najwyższym możliwym poziomie, jednocześnie spełniając rygorystyczne standardy rządowe.

Co wyróżnia technologię Seagate Secure?

Dzięki funkcji szybkiego i bezpiecznego usuwania danych opartej na kryptograficznym usuwaniu klucza szyfrowania wszystkie pliki kasowane są z dysku szybciej niż w sekundę. Ponadto dane te stają się niemożliwe do ponownego odczytu. Za sprawą tego rozwiązania utylizacja dysków bądź przeznaczenie ich do innych celów przebiega bezproblemowo i jednocześnie gwarantuje bezpieczeństwo.
Warto dodać, że dyski wyposażone w tę funkcjonalność znacznie ograniczają koszty związane z zaawansowanym usuwaniem danych, które często nie gwarantują stuprocentowego bezpieczeństwa.

Opcja automatycznego blokowania sprawia, że w sytuacji wymontowania urządzenia z komputera lub w przypadku wyłączenia komputera blokowany jest dostęp do informacji zaszyfrowanych na dysku twardym. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik może być pewien, że jego dane nie wpadną w niepowołane do tego ręce.

Co więcej szyfrowanie w standardzie FIPS 140-2 Validated jest zatwierdzone przez rządy Kanady oraz Stanów Zjednoczonych. Dyski twarde o takim standardzie chronią dane klasy Sensitive but Unclassified oraz Protected.

Pytania?

Poszukujesz dysku twardego klasy korporacyjnej? Odezwij się do naszych specjalistów, którzy pomogą w dokonaniu najlepszego wyboru. Przypominamy, że dyski Seagate Exos można odpowiednio dostosować do środowiska wdrożenia.

Zachęcamy również do odwiedzenia naszej strony dedykowanej dyskom Exos X16.

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.
Avatar

Senetic.pl

Liczba komentarzy: 1

  1. Powiem szczerze że im większe dyski robią tym szybciej te miejsce ucieka :)) kiedyś wystarczało 80GB, teraz jeden program to 10-15GB… a zainstalowanie gry to 100GB…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.