0

Senetic w rankingu ITwiz best 100 na 37 miejscu!

W tegorocznej edycji rankingu ITwiz znalazło się aż 420 firm. Senetic awansował z 41 pozycji, zajmując 37 miejsce. Jest to dla nas spory powód do dumy i jednocześnie ogromna dawka motywacji do dalszego działania! Więcej informacji na temat raportu znajdziecie w dalszej części materiału, zapraszamy!

Według danych pochodzących z serwisu rejestr.io ponad 17000 firm rejestrując się wybrały PKD „działalność związana z oprogramowaniem i doradztwem w zakresie informatyki”. Co ciekawe średni wiek przedsiębiorstw przypisanych tej kategorii to 5 lat! Natomiast wartość rynku IT w Polsce szacuje się na 47 mld złotych (2019) dla porównania w 2018 było to 45 mld złotych.

Przychody ze sprzedaży produktów i usług (2018)
Przychody ze sprzedaży produktów i usług (2019)
ZMIANA
ZYSK NETTO
Senetic 309 603 382 870 24% 411

Jak podaje ITwiz, aby zakwalifikować się do kategorii 50 największych przedsiębiorstw w Polsce konieczne było osiągnięcie przychodów na poziomie 272 mln złotych.

Technologia we współczesnym świecie jest niezwykle istotna, potwierdza się to chociażby w ostatnich miesiącach, kiedy to pandemia koronawirusa na wielu przedsiębiorcach wymusiła zakup rozwiązań chmurowych oraz sprzętu do pracy zdalnej. Dane z raportu ITwiz jednoznacznie wskakują, że polski rynek IT rośnie w siłę, osiągając coroczne wzrosty. Nasz awans w raporcie jest dla nas powodem do dumy, przyczynia się również do tego, że jesteśmy bardziej zmotywowani do osiągania jeszcze lepszych wyników. Niejednokrotnie zastanawiamy się jak będą wyglądać wyniki w 2020 roku, obecna sytuacja na świecie wygenerowała wiele przeszkód, ale również możliwości, które odpowiednio wykorzystane mogły przynieść ogólne korzyści – podkreśla Łukasz Bojar, wiceprezes Senetic.

Nasze przejście na pracę zdalną było bardzo płynne, tak naprawdę już przed pandemią pracownicy Senetic posiadali możliwość pracowania z domu. Ponadto każdego dnia korzystamy z rozwiązań chmurowych, niezależnie czy dzień pracy przebiega w biurze, w domu czy na wyjeździe służbowym. Wiemy jak bardzo te narzędzia są istotne podczas pracy zdalnej, dlatego teraz jesteśmy w stanie jeszcze lepiej doradzić zainteresowanym firmom w zakresie doboru odpowiednich i przede wszystkim sprawdzonych rozwiązań – dodaje Łukasz Bojar.

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.
Avatar

Senetic.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.