0

Senetic w czołówce eksportu w 2019

Choć spowolnienie gospodarcze nie ułatwia firmom ekspansji, dla Senetic ten rok był pełen spektakularnych sukcesów w obszarze eksportu. Prowadzenie biznesu o zasięgu międzynarodowym na bardzo konkurencyjnym rynku IT nie jest łatwym zdaniem, jednak dla nas ten rok był znakomity pod względem wyników. Doceniono je również w międzynarodowym środowisku.

 

Otrzymaliśmy główną nagrodę w konkursie organizowanym przez Puls Biznesu i PwC – Polska Firma Międzynarodowy Czempion w kategorii EksporterPojawiliśmy się w zaszczytnym gronie najlepszych polskich firm, które wykazują się innowacyjnym podejściem do prowadzenia biznesu. 

Zdobyliśmy tytuł National Winnerkategorii The Digital Technology Award with Turnover of €26-150M prestiżowym konkursie European Business Awards, który nagradza największe sukcesy biznesowe w różnych branżachPolskę reprezentowało w tej edycji aż 13 firm. 

Otrzymaliśmy nominację w konkursie e-Commerce Polska Awards 2019 w kategorii Best in CrossborderKonkurs ten to najważniejsze wydarzenie w rodzimej branży e-commerce, gromadzące przedstawicieli najlepszych platform oraz sklepów internetowych. 

 

Nieustanny rozwój  

Strategia Senetic od początku istnienia  zakłada międzynarodową ekspansję. Wierzymy, że wszystkie firmy powinny mieć równy dostęp do najnowszej technologii. Zgodnie z naszym celem strategicznym, każdego roku docieramy do nowych rynków, aby w kolejnych obszarach polepszyć jakość pracy małych i średnich przedsiębiorstw. 

Śledzimy badania i raporty globalnych instytucji badawczych, aby docierać z naszą ofertą do tych państw, które wykazują zainteresowanie poprawą infrastruktury IT by móc zaspokajać rosnący popyt  na towary oraz usługi cyfrowe. Wierzymy, że wspierając cyfrową transformację możemy pomóc odblokować prawdziwy potencjał technologicznytychże krajów – podkreśla Łukasz Bojar, wiceprezes Senetic. 

Zapewnienie fachowego wsparcia podczas procesu cyfrowej transformacji jest kluczowe. Senetic jako globalny partner technologii dąży do tego, aby w każdym kraju, nawet tym najmniej uprzemysłowionym, cyfrowa transformacja przynosiła wymierne korzyści. W ten sposób tworzymy szanse biznesowe w każdym z regionów, w którym działamy. 
 

Zapotrzebowanie na usługi chmurowe z roku na rok rośnie. My dostrzegamy ten potencjał i jednocześnie upatrujemy w nim spore szanse na zaistnienie w większości krajów na świecie. Każdorazowo analizujemy zagraniczne rynki, aby dopasować ofertę pod konkretne potrzebypodkreśla Daniel KaczmarczykCloud & Software DirectorJesteśmy bardzo dumni, że w tegorocznym rankingu Computerwolrd TOP200 w kategorii Najwięksi dostawcy usług w modelu cloudw 2018 rokuzajęliśmy 18 miejsceTo znaczny awans, bo rok wcześniej mieliśmy dopiero 26 lokatę dodaje. 

Wzrastająca sprzedaż to wzrost zaufania 

Co roku wzrasta liczba krajów objętych siecią dystrybucji Senetic. W 2018 roku sprzedawaliśmy nasze produkty i usługi do 108 krajów, a w październiku bieżącego roku liczba ta skoczyła do 151. W 2018 roku osiągnęliśmy przychody w wysokości 343 mln zł, z czego 77 proc. ze sprzedaży poza granicami Polski. Największe wpływy nieustannie przynoszą nam lokalne oddziały we Francji, Włoszech, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. 

Obecnie roczny wskaźnik wzrostu przychodów ze sprzedaży wynosi aż 30%. Tegoroczne przychody oscylują w granicach 420 mln zł. Prognozujemy, że w 2020 roku przekroczymy próg 500 mln zł.  W 2020 r. planujemy nadal dynamicznie rozwijać sprzedaż sprzętu IT w Izraelu i rozpocząć dystrybucję w Brazylii, Indiach, Meksyku, Rosji, Singapurze.

Senetic posiada obecnie  82 dedykowane sklepy internetowe w 24 językachNasi specjaliści uprościli i zróżnicowali  system płatności, umożliwiając klientowi płatność w lokalnych walutach. Potwierdzamy przez to, że klient zawsze będzie dla nas w centrum zainteresowania – mówi Marcin Białożyt, CEO Senetic. 

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.
Avatar

Senetic.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.