0

VMware Workstation 11 i Player 7 już dostępne w Senetic

 VMware Workstation 11 i VMware Player 7/ Źródło: VMwareFirma VMware poinformowała o wprowadzeniu nowych wersji rozwiązań do wirtualizacji VMware Workstation 11VMware Player 7. Ucieszą się z tego zwłaszcza użytkownicy wykorzystujący budowane za ich pomocą maszyny wirtualne. Dzięki temu będą mogli testować różne systemy, nie ryzykując utratą danych.

Co nowego w Workstation 11

Nowe wersje działają w 64-bitowych systemach operacyjnych. Producent tłumaczy, że zmiana była konieczna, by uzyskać większą wydajność. Wśród zastosowanych w Workstation 11 ulepszeń znalazło się m.in. rozszerzenie skalowalności maszyn wirtualnych o publiczną chmurę, dzięki możliwości podpięcia do VMware vCloud Air. Rozwiązanie gwarantuje też wsparcie dla Windows 10 Technical Preview i nowych dystrybucji Linkusa (m.in. Debiana 7.6, CentOSa 7 czy Fedory 20).

Najnowsza odsłona Workstation ma być nawet o 45 proc. bardziej wydajna od poprzedniej wersji, zwłaszcza, gdy zastosuje się procesory Haswell z Intela i oferowane przez nie instrukcje. Nie pojawia się w niej też problem zbyt małej ilości pamięci RAM, który dotknął użytkowników Windows 8.1 po zainstalowaniu jednej z aktualizacji systemu.

Oprogramowanie może stworzyć maszyny wirtualne posiadające 16 wirtualnych procesorów, 64 GB pamięci RAM, dyski o pojemności 8 TB, i 2 GB pamięci wideo.

Player 7 Pro jest zgodny z Windows 8.1 i w pełni wykorzystuje maszyny wirtualne (także te szyfrowane), tworzone w VMware Workstation 11.

Każdy, kto kupił VMware Workstation 10 i VMware Player 6 Plus między październikiem a grudniem bieżącego roku, otrzyma bezpłatną aktualizację.

Najnowsze wersje są już dostępne w naszej ofercie – VMware Workstation 11

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.
Avatar

Anna Gawron

Lubi pisać. Przygodę z technologiami zaczęła dość niepozornie – od fascynacji Nintendo 64. Gdy tylko nadarzyła się okazja, by dzielić się nowinkami technologicznymi, nie mogła odmówić. Współtworząc profesjonalną przestrzeń do informowania o tym, co ważne i ciekawe, analizuje dziesiątki materiałów, by wybrać te, które zainteresują użytkownika. Specjalizuje się w tematyce bezpieczeństwa i technologii użytkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.