0

Satya Nadella: Innowacyjność, odpowiedzialność, bezpieczeństwo

Trzeci dzień to kulminacyjny moment Microsoft Inspire. Niedawno Satya Nadella – CEO firmy – zakończył swoje przemówienie. Były emocje, podsumowania i plany na kolejne miesiące. Nie zabrakło ważnych i trudnych tematów, m.in. prywatności i roli nowoczesnych technologii w kształtowaniu świata.

To kolejny dzień reprezentacji Senetic na Microsoft Inspire. Dość szczególny, bo właśnie dzisiaj Satya Nadella – CEO Microsoftu – poinformował o strategicznych celach dla partnerskiego ekosystemu. Podkreślił wartość wydarzenia i skalę globalnej współpracy. Zaznaczył też, że nowe technologie mają wpływ na wszystkie dziedziny życia, będąc nie tylko w każdym biurze, ale i domu, stadionie, fabryce, centrach usług finansowych i w wielu dziedzinach przemysłu. – Żyję w czasach architektury klient-serwer, sieci, mobilności i chmury, ale to, co najważniejsze, dopiero przed nami – zapowiedział.

Człowiek w centrum technologii

CEO Microsoftu  podkreślił, że obowiązkiem świata IT jest ochrona praw człowieka w zakresie prywatności, a inteligentna chmura ma skupiać się na ludziach. Zwrócił też uwagę na skalę globalnej infrastruktury platformy Azure, na którą składają się 54 regiony świadczenia usługi, dostępność w 140 krajach i do 1,6 Pb/s przepustowości. Żaden inny dostawca chmury nie może pochwalić się takim wynikiem. Nadella przedstawiał przykłady organizacji, w których wykorzystywany jest Azure, Azure Stack, Azure Sphere, Azure IoT czy Microsoft 365, wśród których znalazł się m.in. Chevron, Walmart, McDonald’s, Toyota, Walt Disney czy port lotniczy Heathrow.

W podsumowaniu Satya Nadella podkreślił, że największą szansą technologii jest tworzenie rozwiązań ułatwiających życie tym, którzy najbardziej potrzebują wsparcia.

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.
Avatar

Anna Gawron

Lubi pisać. Przygodę z technologiami zaczęła dość niepozornie – od fascynacji Nintendo 64. Gdy tylko nadarzyła się okazja, by dzielić się nowinkami technologicznymi, nie mogła odmówić. Współtworząc profesjonalną przestrzeń do informowania o tym, co ważne i ciekawe, analizuje dziesiątki materiałów, by wybrać te, które zainteresują użytkownika. Specjalizuje się w tematyce bezpieczeństwa i technologii użytkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.