1

Nowości w ofercie QNAP i Synology

QNAP TVS-473-8G/ materiały producenta Do oferty QNAP i Synology dołączyły kolejne ciekawe rozwiązania. Wydajne serwery NAS sprawdzą się w zróżnicowanych środowiskach – od struktur domowych i niewielkich zespołów roboczych po strategiczne obszary dużych firm.

Producenci postawili na bezkompromisową jakość i integrację nowych technologii z designem. Proponowane modele z serii QNAP TS-x31P i TVS-x73 oraz Synology DiskStation DS3617xs, RackStation RS816 i RackStation RS3617RPxs stanowią doskonałą podstawę dla wydajnych, elastycznych struktur.

QNAP

Firma nie zwalnia tempa. Z nową, przystępną cenowo serią TS-x31P z dwurdzeniowymi procesorami ARM Cortex-A15 doskonale wpisuje się w potrzeby małych biur i użytkowników domowych. Urządzenia mogą być wykorzystywane jako w pełni bezpieczna prywatna chmura. Sprawdzą się do przechowywania, udostępniania i backupu danych. Producent oferuje niezależne, przystępne cenowo modele, które podniosą wydajność pracy i usprawnią przepływ informacji w małych organizacjach oraz będą prostą w obsłudze bazą do przechowywania danych w nowoczesnym, cyfrowym domu.

ts-x31p

Na jakość nowych rozwiązań wpływa przede wszystkim energooszczędny procesor ARM Cortex-A15 1.7GHz, 1GB DDR3 RAM i obsługa HDD/ SSD SATA 6Gb/s umożliwiająca błyskawiczne przesyłanie danych. Sprzętowy mechanizm szyfrowania pozwala na transfer przekraczający 180 Mb/s. W serii dostępne są modele 1-zatokowe TS-131P (1 x port Gigabit LAN), 2-zatokowe TS-231P (2 x port Gigabit LAN) i 4-zatokowe TS-431P (2 x port Gigabit LAN).

tvs-x73

Nowością w ofercie QNAP jest także seria TVS-x73 z czterordzeniowym układem AMD R-Series APU, łącznością USB 3.1 oraz możliwością instalacji kary 10 GbE. Dostępne w jej ramach rozwiązania są wyposażone w sprzętowo wspomagany system akceleracji kodowania i dekodowania wideo 4K. Urządzenia są dedykowane małym i średnim firmom, którym zależy na prywatnej chmurze umożliwiającej szybkie przesyłanie danych czy wirtualizację. Ich zaletą jest również stylowa obudowa ze złotym wykończeniem. Są dostępne w wersji 4-zatokowej (TVS-473), 6-zatokowej (TVS-673) i 8-zatokowej tower NAS (TVS-873).

Synology

DS3617xs/ SynologyNowe rozwiązana w ofercie zaprezentowała także firma Synology. Listę urządzeń producenta uzupełnił m.in. DiskStation DS3617xs, 12-kieszeniowy serwer NAS pozwalający na szybkie wdrożenie i skalowanie maksymalnie 36 dysków przy zachowaniu wysokiej przepustowości w trybie sekwencyjnym 2358 Mb/s. Model jest certyfikowany przez VMware, Citrix, Hyper-V i OpenStack. Gwarantuje dokładność danych podczas obsługi strategicznych zadań. Podnosi produktywność firmy, pozwalając na stworzenie prywatnej chmury i zapewnia nieprzerwaną dostępność usług.

Do oferty dołączył także następca popularnego RS815 – RS816. Nowy serwer łączy zalety skalowalności i wydajnego działania, będąc doskonałą propozycją dla firm, którym zależy na  kompaktowej budowie, niezawodności i minimalnym koszcie. Zapewnia wydajność odczytu 218,06 MB/s oraz wydajność zapisu 147,43 MB/s. 4-kieszeniowy model jest przeznaczony do montażu w stelażu lub szafie serwerowej.

RS816/ Synology

Ostatnia z nowości – RackStation RS3617RPxs jest przeznaczona do stosowania w dużych firmach, którym zależy na pojemnej pamięci masowej. To solidne rozwiązanie zapewniające nieprzerwane działanie usług. 12-kieszeniowy NAS zapewnia przepustowość ponad 3829 Mb/s i 433 873 IOPS w konfiguracji RAID 5 z funkcją Link Aggregation 10GbE. Pozwala na bezproblemową integrację z VMware, Citrix, Hyper-V i OpenStack Cinder.

RS3617RPxs/ Synology

W razie pytań czy wątpliwości w wyborze odpowiedniego rozwiązania nasz zespół chętnie udzieli szczegółowych informacji pod nr tel. +48 32 420 92 30 i mailem servers@senetic.pl.

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.
Avatar

Anna Gawron

Lubi pisać. Przygodę z technologiami zaczęła dość niepozornie – od fascynacji Nintendo 64. Gdy tylko nadarzyła się okazja, by dzielić się nowinkami technologicznymi, nie mogła odmówić. Współtworząc profesjonalną przestrzeń do informowania o tym, co ważne i ciekawe, analizuje dziesiątki materiałów, by wybrać te, które zainteresują użytkownika. Specjalizuje się w tematyce bezpieczeństwa i technologii użytkowych.

Liczba komentarzy: 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.