3

Jaki serwer dla małej firmy?

Serwer HP ProLiant ML310e Gen8 v2

Właściwie zbudowana infrastruktura informatyczna sprzyja dobrze funkcjonującej firmie. Dlatego ważnym jest, żeby wyposażyć swoje biuro w sprzęt odpowiadający indywidualnym wymaganiom oraz potrzebom. Tym razem podpowiadamy, jaki serwer sprawdzi się w małej firmie.

Wybór odpowiedniego serwera, również dla małej firmy, uwarunkowany jest między innymi wymaganą funkcjonalnością urządzenia. Przede wszystkim serwer powinien zapewniać wydajne działanie, stabilność pracy oraz bezpieczeństwo danych. Serwery mogą oferować zróżnicowane usługi – od przechowywania i udostępniania plików, poprzez obsługę poczty elektronicznej, zarządzanie bazą danych, zapewnienie dostępu użytkownikom sieci do zasobów informatycznych aż po pełnienie funkcji serwera www czy tworzenie automatycznych kopii zapasowych danych dostępnych na wszystkich komputerach firmowych. Serwery zazwyczaj posiadają wielordzeniowe procesory (jeden lub kilka), szybką pamięć RAM oraz pakiet dysków twardych. Takie połączenie zapewnić ma dużą wydajność i niezawodność. Dostępne są jako urządzenia wolnostojące (wieżowe), montowane w stelażu oraz jako kasety – instalowane w specjalnie do tego przeznaczonych obudowach.

Na co zwrócić uwagę?

QNAP-TS-451+

Kupując serwer do małej firmy należy kierować się przede wszystkim tym, jakie zadania będzie wykonywał. Wybierając urządzenie szczególnie warto zwrócić uwagę na wspomnianą skalowalność, która w razie konieczności pozwoli na rozbudowę serwera. Nie bez znaczenia są także technologie mające wpływ na integralność oraz bezpieczeństwo danych, stosowane są one niemal we wszystkich urządzeniach dedykowanych zarówno małym, jak i średnim firmom. Serwery dla małych firm powinny posiadać pamięć masową o pojemności co najmniej 500 GB z możliwością jej zwiększenia. Kolejnymi ważnymi elementami są: typ zastosowanego interfejsu dysku twardego – Serial ATA (SATA) lub Serial Attached SCSI (SAS), procesor oraz pamięć systemowa, której pojemność sięgać powinna kilku lub kilkunastu gigabajtów, jednak nie mniej niż niż 4 GB. Serwer musi być wyposażony w porty sieciowe Fast Ethernet lub Gigabit Ethernet oraz porty USB, zaletą będzie port eSATA. Serwer to także system operacyjny zarządzający urządzeniem. W przypadku małych firm może to być Windows, Apple oraz Linux. Dodatkowo każdy serwer powinien być przystosowany do pracy bez przerw.

Jaki sprzęt wybrać?

QNAP DS1815+W przypadku obsługi mniejszej liczby stanowisk i podstawowej funkcjonalności postawić można na niewielkich rozmiarów wielodyskowe serwery NAS, które pozwalają na stworzenie magazynu danych, a także środowiska wirtualizacyjnego. Największą popularnością wśród tego typu urządzeń cieszą się rozwiązania QNAP oraz Synology oferujące szeroką funkcjonalność dopasowaną do indywidualnych potrzeb, będące połączeniem wysokiej wydajności, niezawodności oraz skalowalności i korzystnej ceny. Wśród polecanych produktów znajdują się modele TS-451+ marki QNAP oraz DS215J Synology. TS-451+ jest wysokowydajnym, bezproblemowym w obsłudze urządzeniem. NAS zapewnia łatwy dostęp do danych. DS1815+ to rozwiązanie przystosowane do wymagających zadań, bazujące na nowoczesnych technologiach.

Dell PowerEdge T330W przypadku małych firm wybrać również można serwery wieżowe wyróżniające się stosunkowo dużymi możliwościami obliczeniowymi i zarazem wspierające zaawansowane technologie. Sprawdzają się w sytuacji, kiedy firma zatrudnia więcej pracowników, a także wtedy, gdy konieczne jest uruchamianie bardziej wymagających aplikacji. Tego typu produkty można znaleźć w ofercie marki Dell oraz HPE. Wśród serwerów Dell cieszących się popularnością dostępny jest model PowerEdge T330 cechujący się wysoką wydajnością oraz możliwością rozbudowy. Zapewnia niezawodne i bezproblemowe działanie. Model ML310e marki HPE należący do rodziny ML310 jest serwerem wykorzystującym nowoczesne rozwiązania technologiczne. Urządzenie HPE jest również elastyczne, co sprawia, że dostosowuje się do rosnących potrzeb biznesowych.

Oferta serwerów dla małych firm

Szeroka oferta serwerów dla małych firm dostępna jest na senetic.pl. Nasi specjaliści pomogą w wyborze rozwiązania, które będzie spełniało indywidualne oczekiwania. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego +48 32 420 92 00 lub mailowego info@senetic.pl.

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.
Avatar

Agnieszka Radwańska

Odkąd rozpoczęła swoją przygodę z branżą IT, innowacyjne rozwiązania oraz technologiczne nowinki stały się głównym centrum zainteresowania. Najnowszymi informacjami oraz ciekawostkami ze świata nowoczesnych technologii chętnie dzieli się z innymi użytkownikami.

Liczba komentarzy: 3

  1. Zastanawiam się czy serwer dla firm w obecnych czasach jednak będzie przydatny tylko już dla średnich firm. Małe firmy a nawet kilkuosobowe wolę zejść o jeden segment niżej z wymogów u skorzystać z DropBoxa czy dysków Google – zresztą takich firm do wymiany plików jest już dużo. Jeśli natomiast chodzi o serwer typowo pod strony czy coś z prezentacją danych związanego to na przykład są już hostingi od 4 zł brutto miesięcznie – a zawsze na takim kilka stron postawi się

  2. Serwer w firmie to często centrum danych z calości segmentu działalności, i nie ma się co dziwić, że ludzie wolą mieć to pod kontrolą

  3. ja uważam że to już nie te czasy z przed 2012 roku gdzie opłacało się jeszcze własne serwery tworzyć i podpinać pod internet stacjonarny. To już moim zdaniem się nie opłaca (no chyba że do jakiś bardzo nietypowych funkcji serwera czy firmowej “chmury plików”) na przykład w takim Gdański http://www.webd.pl to sam serwer www rocznie jest od max 40 pln rocznie… outsourcing serwerów już dawno stał się opłacalny od ok 2012 roku to max

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.