3

Program antywirusowy – jak wybrać najlepszy?

Oprogramowanie antywirusoweCoraz częściej pojawiające się informacje o zagrożeniach płynących z sieci, podobnie jak te o atakach cyberprzestępców, wywołują dyskusje na temat skutecznych metod ochrony danych. Na ryzyko jesteśmy narażeni każdego dnia, na przykład korzystając z popularnych serwisów społecznościowych czy z poczty elektronicznej. Dzięki programom antywirusowym niebezpieczeństwa płynące z cyberświata można znacząco zredukować i tym samym skutecznie zabezpieczyć swój komputer oraz zgromadzone dane. Jak wybrać odpowiedni program antywirusowy? Podpowiadamy.

Na co zwrócić uwagę?

Odpowiedni program antywirusowy musi być przede wszystkim funkcjonalny, a oznacza to nic innego jak to, że poza ochroną przed wirusami, powinien chronić użytkowników przed oprogramowaniem szpiegującym, a także przed wyłudzeniem bądź kradzieżą danych oraz innymi zagrożeniami czyhającymi w sieci. Wśród najważniejszych elementów jakimi wyróżnia się odpowiedni program antywirusowy są: skaner, monitoring, skaner on-line oraz oprogramowanie zabezpieczające. Zadaniem należącym do skanera jest przeszukanie komputera w celu odnalezienia śladów działania wirusów czy też innych zagrożeń. Ważne, aby baza wirusów była systematycznie aktualizowana. Monitoring z kolei ma na celu zwiększenie ochrony komputera przed wirusami i zarazem złośliwym oprogramowaniem. Skuteczny program antywirusowy (np. Kaspersky, Eset, Symantec) monitoruje wszystkie bieżące procesy i operacje zachodzące w systemie, a następnie informuje o wykryciu podejrzanych plików i działań. Przydatnym, a przy tym praktycznym narzędziem jest internetowy skaner antywirusowy, wymaga on ciągłego dostępu do sieci. Ostatnią już, bardzo ważną cechą jaką powinien wyróżniać się dobry program antywirusowy, jest współpraca z oprogramowaniem zabezpieczającym, którym są zaawansowane aplikacje pozwalające nie tylko na wykrywanie wirusów, a także odnajdywanie ewentualnych wyłudzeń informacji czy też programów szpiegowskich.

Skuteczna ochrona

Oprogramowanie antywirusowe jest jednym z najważniejszych elementów, których nie powinno zabraknąć w żadnym komputerze. Na osoby serfujące po sieci czyhają najróżniejsze formy złośliwego oprogramowania – od robaków, wirusów poprzez konie trojańskie, aż po programy szpiegujące. Od skuteczności antywirusa zależy bowiem bezpieczeństwo. Warto zatem zainwestować w skuteczny program chroniący komputer i nasze dane. Z ofertą programów antywirusowych zapoznać można się na naszej stronie. Zapraszamy!

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.
Avatar

Agnieszka Radwańska

Odkąd rozpoczęła swoją przygodę z branżą IT, innowacyjne rozwiązania oraz technologiczne nowinki stały się głównym centrum zainteresowania. Najnowszymi informacjami oraz ciekawostkami ze świata nowoczesnych technologii chętnie dzieli się z innymi użytkownikami.

Liczba komentarzy: 3

    • Już wkrótce na blogu pojawią się szczegółowe informacje na temat tego, jaki program antywirusowy wybrać dla firmy, a jaki dla klientów indywidualnych. Zachęcam do śledzenia kolejnych wpisów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.