0

Profesjonalizm gwarantuje szybki rozwój – Senetic w rankingu TOP200

Ranking Computerworld Top200Tegoroczna edycja rankingu Computerworld Top200 po raz kolejny przyniosła dobre wieści dla firmy Senetic. W głównej klasyfikacji „Największe firmy informatyczne w Polsce w roku 2013” zajęliśmy 42. miejsce – to o 26 pozycji wyżej niż rok temu.

Jeszcze więcej powodów do radości daje nam porównanie wyników finansowych – przychody ze sprzedaży produktów i usług IT przekroczyły w roku 2013 200 milionów złotych – to aż o 97% więcej niż w roku 2012. Tak duże tempo wzrostu pozwoliło na zajęcie 13. miejsca w Polsce jeśli chodzi o wzrost przychodów z IT. W omawianym okresie średni wzrost przychodów wśród 301 firm, które znalazły się w rankingu miesięcznika Computerworld wyniósł 17%.

Zysk netto firmy Senetic wyniósł w ubiegłym roku 5,8 mln zł (104% wzrost względem 2012), dzięki czemu w tabeli porównującej firmy pod względem tego wskaźnika uplasowała się ona na 35. pozycji – o 13 oczek wyżej niż w poprzedniej edycji rankingu Top200.

Z uwagi na zakres działalności firmy Senetic, który nie obejmuje świadczenia usług IT, szczególnie istotny jest dla nas ranking firm prowadzących działalność dystrybucyjną IT. W zestawieniu tym Senetic zajął 12. pozycję, notując przy tym najwyższą dynamikę wzrostu. W ubiegłym roku przychody ze sprzedaży sprzętu wzrosły o 167% do wysokości 133 milionów złotych, co zapewniło nam miejsce na podium w rankingu największych dostawców sprzętu firm trzecich.

O rankingu Computerworld Top200

Ranking Computerworld Top200 to tworzony od 1992 roku niezależny raport będący najpełniejszym przeglądem polskiej branży ICT. W tegorocznej, 23. edycji Rankingu znalazło się 301 działających w Polsce firm, które odnotowały przychody ze sprzedaży produktów i usług IT w wysokości co najmniej 1 miliona złotych.

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.
Avatar

Senetic.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.