0

ESET: Casper postrachem internautów

ESET: Casper postrachem internautówJak informuje firma ESET, cyberszpiedzy odpowiedzialni za stworzenie Bunny i Babar, uderzyli ponownie. Ich nowe zagrożenie, podobnie jak poprzednie, nawiązuje do postaci z kreskówki. Casper – bo o nim mowa – dostosowuje strategię działania do zainstalowanego na komputerze programu antywirusowego, tak, by żaden nie był w stanie go zlokalizować. Wyjątek stanowi rozwiązanie technologii chmurowej ESET LiveGrid.

Pierwszy raz na zagrożenie natrafiono rok temu, gdy zainfekowało syryjskie komputery. Bazowało na luce CVE-2014-0515 w Adobe Flash i sprytnie udostępniło cyberprzestępcom raporty dot. zainfekowanego sprzętu. Jak ustalono, exploity hostowano na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości w Syrii, stworzonej do wysyłania wniosków o zadośćuczynienie za szkody wojenne. Stwarza to podejrzenia, że za atakiem stroją osoby powiązane z sytuacją polityczną w tym państwie.

Kod zagrożenia Casper jest dokładnie taki sam, jak w przypadku Babar i Bunny. Skuteczną identyfikację zapewnia jedynie technologia ESET LiveGrid, pozwalająca błyskawicznie oceniać bezpieczeństwo plików na podstawie informacji dostarczanych przez użytkowników.

Rozwiązania ESET dostępne są na naszej stronie. Polecamy!

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.
Avatar

Anna Gawron

Lubi pisać. Przygodę z technologiami zaczęła dość niepozornie – od fascynacji Nintendo 64. Gdy tylko nadarzyła się okazja, by dzielić się nowinkami technologicznymi, nie mogła odmówić. Współtworząc profesjonalną przestrzeń do informowania o tym, co ważne i ciekawe, analizuje dziesiątki materiałów, by wybrać te, które zainteresują użytkownika. Specjalizuje się w tematyce bezpieczeństwa i technologii użytkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.